Redakcja
dr hab. Dariusz Wawrzyniak, Prof. UE - Redaktor naczelny, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Prof. dr hab. Małgorzata Zaleska - SGH
Prof. dr hab. Stanisław Flejterski - Uniwersytet Szczeciński
Dr hab., prof. nadzw. Monika Marcinkowska, Uniwersytet Łódzki
Dr hab., prof. nadzw. Jan Sobiech, prof. UE - UE w Poznaniu
Prof. dr hab. Jerzy Węcławski - UMCS
Dr Aleksander Mercik - Sekretarz, UE we Wrocławiu
Rada Programowa:
Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga (redaktor statystyczny) – Przewodniczący – UE we Wrocławiu
Prof. dr hab. Teresa
Famulska – UE w Katowicach
Prof. Marcin Kacperczyk –
Stern Business School, New York University
Prof. Vaclovas Lakis –
Uniwersytet w Wilnie
Prof. Marina Liebiedieva –
Uniwersytet w St. Petersburgu
Prof. dr hab. Jerzy
Nowakowski (redaktor statystyczny) - SGH
Prof. dr hab. Maria
Sierpińska – UE w Krakowie
Prof. dr hab. Jan
Szambelańczyk – UE w Poznaniu
Prof. dr hab. Ryszard
Wierzba – Uniwersytet Gdański
Prof. dr hab. Dmitrij Sorokin - Instytut Ekonomii Nauk Federacji Rosji, Członek Korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk
Prof. Max Urchs, Professor of Philosophy of Science, EBS Business School, Wiesbaden
Dr hab. Jan Koleśnik, prof.
SGH - redaktor tematyczny, bankowość
Dr hab. Paweł Niedziółka, prof. SGH - redaktor tematyczny, finanse
Recenzenci:
Prof. dr hab. Leszek Dziawgo
– UMK
Prof. dr hab. Wiesław Dębski
- UŁ
Prof. dr hab. Stanisław
Flejterski – Uniwersytet Szczeciński
Prof. dr hab. Krzysztof
Jajuga – UE we Wrocławiu
Prof. dr hab. Stanisaw
Kasiewicz, SGH
Prof. dr hab. Andrzej
Kaźmierczak, SGH
Dr hab. prof. nadzw. Monika
Marcinkowska - UŁ
Dr hab. prof. nadzw. Leszek
Pawłowicz – UG
Prof. dr hab. Wiesława
Przybylska – Kapuścińska, UE w Poznaniu
Prof. dr hab. Maria Sierpińska – UE w Krakowie
Prof. dr hab. Jerzy Węcławski - UMCS
Prof. dr hab. Marian Żukowski – KUL
dr Aleksander Mercik
1. Redakcja przyjmuje do oceny i publikacji niepublikowane wcześniej teksty poświęcone problematyce ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny finansów.
2. Redakcja prosi o składanie tekstów w formie elektronicznej (dokument MS Word na CD lub e-mailem na adres kb@sgh.waw.pl ) oraz 2 egzemplarzy wydruku komputerowego wraz z oświadczeniem (dostępnym na stronie http://knfpan.pan.pl pod zakładką informacje dla autorów) na adres: Katedra Bankowości, Komitet Nauk o Finansach przy PAN, Szkoła Główna Handlowa, Al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa. Wydruk powinien być wykonany na papierze A4 z odstępem 1,5 między wierszami w objętości (łącznie z tabelami statystycznymi, rysunkami i literaturą) do 25 stron maszynopisu. Opracowania podzielone na części powinny zawierać śródtytuły.
3. Do tekstu na końcu należy dołączyć streszczenie w języku polskim i angielskim wraz z tytułem artykułu po angielsku oraz autorem / autorami. Streszczenia powinny zawierać słowa kluczowe.
4. Redakcja przyjmuje artykuły w języku angielskim. Jednak lingwistyczne opracowanie artykułu pozostawione jest w gestii autora, ponieważ redaktorzy nie sprawdzają artykułów pod kątem językowym. W takim przypadku należy dołączyć DODATKOWE oświadczenie, że artykuł został sprawdzony przez native speakera. Oświadczenie dostępne jest na stronie komitetu http://knfpan.pan.pl pod zakładką informacje dla autorów.
5. Symbole, znaki specjalne i in. powinny być objaśnione na marginesie w sposób bardzo czytelny z zaznaczeniem, które oznaczenia literowe mają być złożone pismem prostym, a które pochyłym lub półgrubym. Symbole algebraiczne macierzy i wektorów należy podkreślić grubą linią. Konieczne też jest rozróżnienie litery „l” od 1 i litery „O” od 0.
6. Przypisy wyjaśniające tekst należy zamieszczać na dole strony, a dane bibliograficzne w tekście – przez podawanie nazwisk autorów i roku wydania dzieła, na końcu zdania w nawiasie. W bibliografii zamieszczonej na końcu tekstu (ułożonej w porządku alfabetycznym) należy podawać:
a. w odniesieniu do pozycji książkowych – nazwisko, imię (lub inicjały imion) autora, tytuł dzieła, wydawcę, miejsce i rok wydania;
b. w przypadku prac zbiorowych nazwisko redaktora naukowego podaje się po tytule dzieła;
c. w odniesieniu do artykułów z czasopism – nazwisko, imię (lub inicjały imion) autora, tytuł artykułu, nazwę czasopisma ujętą w cudzysłów, rok wydania i kolejny numer czasopisma;
d. w przypadku korzystania z internetu należy podać adres i datę dostępu.
Powołując dane liczbowe należy podawać ich źródło pochodzenia (łącznie z numerem strony).
6. W przypadku gdy artykuł jest oparty na wynikach badań finansowanych w ramach programów badawczych, autorzy są proszeni o podanie źródła środków.
7. Warunkiem przyjęcia tekstu do oceny i dalszej pracy jest podanie przez autora pełnych danych adresowych wraz z numerem telefonicznym i adresem e-mail (na oddzielnej kartce przy składaniu wydrukowanych wersji oraz w mailu przy wysyłaniu artykułu w wersji elektronicznej oraz notki afiliacyjnej: tytuł naukowy oraz nazwa uczelni albo innej jednostki (tylko jedna jednostka). Dane afiliacyjne mogą zostać zamieszczone w opublikowanych tekstach.
8. Opracowanie zakwalifikowane przez Komitet Redakcyjny do opublikowania na łamach czasopisma „FINANSE”, lecz przygotowane przez autora w sposób niezgodny z powyższymi wskazówkami, będzie odesłane z prośbą o dostosowanie jego formy do wymagań Redakcji.
9. Materiały zamieszczone w „FINANSACH” są chronione prawem autorskim. Przedruk tekstu może nastąpić tylko za zgodą Redakcji.
10.Redakcja nie zwraca tekstów i nie wypłaca honorariów autorskich.
11.Redakcja podkreśla, że „ghostwriting” oraz „guest authorship” są przejawem nierzetelności naukowej, a wszelkie wykry, te przypadki będą demaskowane, włącznie z powiadomieniem odpowiednich podmiotów (instytucje zatrudniające autorów, towarzystwa naukowe, stowarzyszenia edytorów naukowych itp.).
Wraz z tekstem artykułu prosimy przesłać wypełnione oświadczenie autorów. Autorzy tekstów w języku angielskim powinni wypełnić również to oświadczenie.